KONST / Ramar / Ram 5602192
*
nr 560 2192
Ram
57x100, motiv medföljer
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2009
kl 18:09:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/1 16:40:29
1
100 kr
6/1 00:54:14
2
150 kr
6/1 11:37:42
3
300 kr
6/1 22:53:42
2
300 kr
6/1 22:55:27
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: motiv medföljer ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29
-
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:41
*
Ram
nr 560 2192
Ram
57x100, motiv medföljer
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/1 16:40:29 | 1 | 100 kr |
| 6/1 00:54:14 | 2 | 150 kr |
| 6/1 11:37:42 | 3 | 300 kr |
| 6/1 22:53:42 | 2 | 300 kr |
| 6/1 22:55:27 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: motiv medföljer ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29 -
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:41



